Współpraca z drukarniami

Współpraca z drukarnią dla niejednej osoby może okazać się prawdziwym koszmarem. Jeśli nie umiemy jasno przekazać drukarzowi naszej wizji trudno będzie spodziewać się super idealnego efektu spełniającego nasze oczekiwania. Jak współpracować z drukarnią? Jasno i rzeczowo. To podstawy komunikatów jakie powinien otrzymywać od nas zleceniobiorca. To samo należy zastosować do drukarni.
Przede wszystkim t omy musimy wiedzieć czego dokładnie chcemy i jaki według nas ma być efekt końcowy. Jeśli mam gotowy projekt należy go przedstawić i precyzyjnie wytłumaczyć jak powinien być on rozłożony na druku. Klient, który nie wie czego chce jest chyba najgorszym klientem pod słońcem. W sprawach wydawnictwa nie należy tez polegać jedynie an pracy drukarza, który w myślach nam nie czyta i nie wie jaka jest nasza wizja. Czasem jednak trudno jest wytłumaczyć o co nam chodzi. Wtedy niestety nie unikniemy licznych poprawek i niekończących się spotkań w drukarni, dopóki nie osiągniemy pożądanego efektu.
Pamiętajmy też, aby wszelkiego rodzaju pliki zapisywać w formacie PDF, który jest obsługiwany przez każdy program graficzny czy też inny dostępny na dysku. Pliki opatrzone pozostałymi rozszerzeniami niekoniecznie mogą być czytelne lub otwierać się na innym sprzęcie w takim samym układzie jak na naszych komputerach. Zapisując w PDF unikniemy rozczarowań i kłopotów w trakcie prac drukarskich. Dzięki czemu wszystko pójdzie o wiele łatwiej i sprawniej.

Dodaj komentarz